| dragosss127 a întrebat:

eu provin dintr-o familie săracă și am 12 ani, mereu mi-am dorit un laptop.
Am găsit pe olx un laptop pe care îl pot cumpăra.
Ce jocuri as putea avea pe el?
Este Asus are 3gb ram ddr2 și 320 gb hhd

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt mii dejocuri care au existat deja cand a fost fabricat acel laptop, cu siguranta poti alegedin ele!winking
Sunt foarte multe JOCURI LOGICE care te pot ajuta mult sa-ti dezvolti mintea si gandirea, chiar daca par prea "simple".

Pentru cei care-si permit "ultimul racnet" de super-laptopuri pot spune doar atat: peste 10 ani si laptop-ul lor va fi o vechitura demodata, pe care nu vor merge jocurile hologramice 4D de atunci tongue

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Bula):

Ce 10 ani? De acum GTX-ul 1080ti este demodat, tehnologie veche.

| bogdan324 a răspuns:

Ne spui si placa video, procesorul laptopului?

Iti incap ceva jocuri pe 320 gb si ram-ul e ok. Dar cel mai important conteaza ce procesor si ce placa video are, daca stii te rog sa imi raspunzi.
Daca provii dintr-o familie saraca cum o sa te lase sa iti iei laptop? Imi amintesc cand aveam 7 ani si mi-am dorit si eu un laptop iar ai mei nu mi-au luat. Abia la 14 mi-au cumparat unul sa scape de mine ( sa nu-i mai bat la cap) si nici pe ala nu ma puteam juca nimic. Acum am 17 ani si nu ma joc nici macar un joc, pur si simplu nu mai simt nevoia.

| ponturi a răspuns:

În priciupiu poţi pune pe el jocuri destul de bune, acum nu cred că te interesează chiar toate jocurile care ocupă neinstalate 50 de Gb, contează şi procesorul pe care îl are laptopul şi placa video... dar în principiu or să meargă destule.Cel mai bine cauţi pe net cerinţe sistem game (numele jocului) şi aşa vezi ce anume vrea jocul ca să ruleze ce ai tu pe laptop.

| dragosss127 explică:

Am 12 ani