| Damon217 a întrebat:

Eu sunt logat pe Instagram cu contul de Facebook. Întrebarea mea este: pot face într-un fel ca Instagramul sa nu mai fie "legat" de Facebook?

Răspuns Câştigător
| REMiXDJ a răspuns:

Instagram a fost cumparat de Facebook deci este parte integrata din Facebook ca sub-departament. Faci log out si de pe Facebook si de pe Instagram si functie de ce browser de internet folosesti (ca: Firefox Mozilla, Google Chroome, Opera, etc.) te duci pe PC-ul tau si cauti sa faci download la o varianta de Mozilla Firefox. Apoi te duci in PC pe hard disc pe C:\ si unde este Program files, tot folderul cu Mozilla Firefox, sau cu Google Chrome sau cu Opera al stergi fara nici o problema.Sa ai notate pe o hartie parolele ce le ai la email, ca contul de Facebooc si la Instagram.Ca sa stergi corect te duci in Control Panel si unde este Folder Options - in meniu la View - bifezi : Show hidden files, folders and drivers, si debifezi: Hide protected operating system files (Recommended), faci ok, stergi ce ti-am specificat mai sus, apoi revii in Control Panel si pui setarile la loc. Urmatorul pas este instalarea lui FireFox Mozilla, dupa instalare Firefox suns in meniu la Help - About Firefox, faci click si Firefox face update automat - versiunea ultima este 65.0.1 Quantum. Apoi tasstezi prima data www.Instagram.com, si faci log in direct cu user si parola la, apoi tastezi www.Faceboo.com si aici la fel, faci log in cu user si parola ta.Asta este procedura.Steregerea completa a browser-lui de internet dezactiveaza legatura de conectare la Instagram cu Facebook.

2 răspunsuri:
| Amely21 a răspuns:

Schimbă-l. iti poti face altul, introduci altă adresa de email și parola.