| MadalinGGG a întrebat:

Exista vre o aplicație gratis pentru app Store care sa facă poza mai clară? Am făcut o poza mai pe noapte și nu e clară 100% pot sa o mai modific ca și claritate?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poza mai clara poti face doar daca ai un aparat mai performant si cunostinte de fotografiere serioase.
Nu exista aplicatii sau medicamente pentru reinvierea unui mort.

| Rommeo a răspuns:

Foloseste aplicatia Musemage care este una excelenta (se gaseste in AppStore) are foarte multe setari in camera spre deosebire de aplicatia standard de iphone care stm cu totii ca este foarte limitata.

| KronstadtResurrection a răspuns (pentru Rommeo):

Nici o aplicatie nu poate edita o fotografie (claritate marita, ca in cazul de fata), daca reglajele aparatului sunt incorecte.

| ChiarEu2 a răspuns:

Lightroom. Poți face poze în format raw și apoi o poți edita cum vrei. Ca sa poți face poze clare noaptea, trebuie să folosești modul manual, să impui tu valoarea ISO și timpul de expunere. Noaptea, crești valoarea ISO, dar nu foarte mult pentru a nu apărea zgomotul de imagine, iar timpul de expunere îl mărești. E bine să folosești un trepied pentru timpi de expunere mai lungi pentru a nu apărea neclaritatea oferită de mișcare. Spor!

| PetardaCuFitil a răspuns:

Unele filtre te pot ajuta, dar daca era noapte in adevaratul sens al cuvantului, nu prea ai ce face.