| mariuscdrz a întrebat:

Exista vreo sansa sa îmi recuperez mesajele sterse, adica converatiile sterse de pe whatsapp? Daca da, cum? Am incercat sa sterg aplicatia si sa o reinstalez si imi apar doar conversațiile de la ultimul backup, care a fost facut ieri. Eu as vrea sa imi recuperez si converatiile pe care le-am avut si acum un an de exemplu...

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ai facut back up acum un an?
Cum vrei sa-ti apara... magie, voodoo sau cum?

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună! Dacă ai șters manual conversațiile și după ai făcut backup-ul, nu le vei recupera. Sunt șterse pentru totdeauna.

| mariuscdrz explică (pentru SilviaDulcik):

Am facut mereu backup, de cand mi-am instalat aplicatia in 2016, pana in prezent...

| SilviaDulcik a răspuns (pentru mariuscdrz):

Ai schimbat acum telefonul și singurul backup este de la telefonul cel nou, de ieri?
Ai încercat backup manual?

https://faq.whatsapp.com/en/android/20887921/

| mariuscdrz explică (pentru SilviaDulcik):

Nu mi-am schimbat telefonul. Faza este ca vreau sa stiu daca exista vreo cale sa imi recuperez toate conversațiile de pe whatsapp pe care le-am avut pana acum. Eu am facut backup in fiecare zi de cand mi-am instalat whastapp si pana prezent, dar faza este ca am mai si sters din conversatii pe parcursul timpului. Telefonul mi l-am schimbat in 2018, si atunci cand mi-am instalat whatsapp-ul pe telefonul cel nou, am recuperat toate mesajele pe care le avusesem pana atunci.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru mariuscdrz):

Din păcate nu știu dacă se păstrează mai multe instanțe de backup. Dacă el a văzut că ai șters manual unele conversații, sunt șterse de tot. Dacă intri în GoogleDrive o să găsești un singur fișier de Whatsapp. Acela este singurul backup pe care îl ai.