| AndreiNegru a întrebat:

flash player va muri in 2020, de ce?
Sunt jocuri facute in flash player. Nu din cauza ca eu joc mai mult descarcate dar si jocurile flash sunt bune. Deci va disparea de tot sau inca va mai merge?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

De cativa ani buni nu se mai scrie nimic in flash player, html5 e mult mai bun, mai fiabil si mai reliable

totusi, ca o chestie sa moara, trebuie sa nu mai poti sa faci play la ea, deloc, ori asta nu se v-a intampla, o sa poti instala flash player in ceva de gen mozilla firesux, sau la fisiere o sa poti lua in cel mai rau caz versiuni mai vechi de Media Player Classic

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

E mort de ceva vreme...

| flixbuster a răspuns:

Producatorul (Adobe) va termina suportul pentru produs pe 31 Decembrie 2020. Ca urmare, toti producatorii de web browsere vor dezactiva plug-in-ul treptat si intr-un final vor elimina complet suportul pentru acesta.

http://support.microsoft.com/en-us/help/4520411/adobe-flash-end-of-support

| AnonimMareMareMare a răspuns:

Va muri doar pe chrome, il poti folosi de pe alte sisteme de operare, precum Opera, Mozila s-a.m.d

| AndreiNegru explică:

De aia va intreb ca eu nu joc doar jocuri dupa g2a joc si pe flash player daca nu mai ruleaza joc pe SWF flash player si imi bag hack pe SWF are vulnerabilitatea scazuta si se pot hack-ui usor jocurile ma rog si alea descarcate chiar si euro truck gta mafia diablo 3 nu conteaza.