| VladVladutz23 a întrebat:

Folosesc Linux in dual boot cu Windows si vreau sa renunt la Grub. Practic am restaurat MBR-ul dar cand trebuie sa intru in Linux, trebuie sa trec prin Grub. Cum pot face ca Grub-ul sa nu mai stea intre MBR si Linux?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu recomand sa lasi grub-ul acolo ca ai sa faci praf. Cel mult, reduci timpul de asteptare la grub la 1 secunda.
Praf, deoarece daca ai sa scoti grub-ul, trebuie rescris mbr-ul, care nu o sa vada implicit cele doua sisteme de operare.

| VladVladutz23 explică (pentru sltlp):

Nu vreau sa scap de Grub fiindca am eu ceva cu el, doar ca am patit-o cu el.
Am avut nu stiu ce eroare si a trebuit sa reinstalez windows-ul fiindca n-aveam CD cu linux

| sltlp a răspuns (pentru VladVladutz23):

Daca aveai cd cu windows reparai windows-ul si apoi grub-ul. http://askubuntu.com/......oot-system