| TheNiceDay a întrebat:

Forma corecta.Are ceva daca placa video creste la GPU:75-80C maxim? Unii mi-au spus ca nu.Am vazut ca cica daca e sub 90 ar fi bine dar nu stiu mi se pare cam mult. Abia mi-am schimbat ventilatorul de la sursa.E normal?

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

E ok daca o supui la activitati intense precum gaming/randari. Daca urca la 80C si nu ai activitati solicitante s-ar putea sa fie o problema.

| TheNiceDay explică:

Deci acum am vazut si eu. Fara solicitari gaming bate la 75-76 Cu solicitare joc cu grafica buna bate 85-90 dupa 30 min de joc si numai urca.

| TheNiceDay explică:

Trebuie sa iau alt ventilator? Ieri am schimbat ventilatorul si azi am vazut ca urca atata.E din cauza ventilatorului?