| TMAIGL a întrebat:

fratele meu are un pc cu i5 650 de 3.2
placa video gtx 1050 2gb de la gigabyte
6 gb rami
si sursa corsair de 430 de w
Acum i-am instalat toate driverele, dar nu stiu ce are ca in jocuri se misca super naspa, mai ales in dota 2
Care credeti ca ar fi problema?

8 răspunsuri:
| DeathLord93 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi driver-ul de la placa video cu o versiune mai recenta daca o gasesti
Sau reinstaleaza jocul

| GabiDumitrescu a răspuns:

Teoretic totul e ok. Windows 10 pe 64 de biti, sper. Daca nu, lasa prostiile si pune-i W10 pe 64 si mai discutam dupa aceea.

| Daniel9988 a răspuns:

Sursa e slaba.Macar la 500 w ar putea placa video sa rulez emai mult.Eu joc dota cu setarile pe maxim toate, fara lag.

| TMAIGL explică (pentru Daniel9988):

Placa video consuma 77w și procesorul 73 și pe net scrie minim 300w sa ai sursa cum naiba e slaba sursa?

| TMAIGL explică (pentru GabiDumitrescu):

O sa încerc acum

| TMAIGL explică (pentru DeathLord93):

Am făcut și asta

| Daniel9988 a răspuns (pentru TMAIGL):

Tu ai numa placa video si procesor?! Da placa de baza, harddiskul, perifericele cum ar fi mouse, tastatura, casti ai auzit? Daca nu mere da setarile mai pe low.

| RAY a răspuns:

Da un upgrade la placa video si va merge, am patit si eu asta