| anonim_4396 a întrebat:

Fratele meu vrea sa stie daca poate instala Windows 10 64 bits pe un pc cu Pentium D 950, 4GB RAM DDR2. Deci, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Procesorul are set instructiuni pe 64 biti deci da, poate.

| anonim_4396 explică (pentru flixbuster):

Multumesc pentru promptitudine si pentru raspuns!

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Poate insa o sa planga langa pc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Placa video e cea integrata

| flixbuster a răspuns (pentru anonim_4396):

Acest procesor nu are placa video integrata.

Placa video poate fi integrata doar pe placa de baza - este de verificat daca placa video integrata pe placa de baza are drivere de Windows 10.

| anonim_4396 explică (pentru flixbuster):

Tin sa mentionez ca pe un PC mai vechi (Pentium 4 HT single core) am reusit sa instalez Windows 10 32bit (64 nu mergea). Driverele se instalau de la sine, deci nu erau probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca cel mai bine este sa instalezi Windows-ul cu care a venit din fabrica, pentru ca ai driverele compatibile cu Windows-ul si cu componentele. Iar referitor la intrebare nu stiu ce sa zic.