| LoveIsLove4Ever a întrebat:

Funda :* Imi place foarte mult limba rusa, suna extrem de frumos, am si accent pentru a vorbi rusa (am invatat cateva cuvinte din melodiile Allei Pugacheva), deci ca urmare as vrea sa invat. insa nu stiu cum as putea sa incep, evident cu alfabetul, insa nu stiu ce pasi sa urmez ce exercitii sa fac etc. imi poate da cineva un fel de program sau ceva manual ca la scoala dupa care sa invat rusa? sau si mai bine este cineva dispus sa ma ajute tongue?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt o gramada de site-uri care te pot ajuta.

Incearca http://www.internetpolyglot.com/romanian/lessons-ru-ro

| Rozzovela a răspuns:

Eu invat lima rusa la scoala pentru ca sunt din Republica Moldova, pentru ca e o limba mai dificila cu alfabet diferit de al nostru iti recomand sa cauti un profesor bun-asta doar daca vrei rezultate bune
Succese

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Intreaba-ti toti prietenii poate cineva stie rusa si cand va intilniti roaga-l sa vorbeasca pe rusa iar apoi sa explice sau uitate la filmurile tale preferate in rusa, stiind ce trebuie sa spuna iti vei da seama ce spune chiar daca nu intelegi cuvintele.