| DeyCj a răspuns:

Pe scurt nici una.Ambele sunt prost gândite.La prima de pui și placa de bază și harduri și sursă componentele nu se vor mai aierii cum trebuie deci se vor supraîncălzii și vor apărea probleme.
A doua.Ce să caute sursa de alimentare jos? Conform unui principiu natural pe care precis îl știi și tu, și anume aerul cald este mai ușor ca cel rece, deci se ridică, iar dacă sursa de alimentare va evacua aerul pe jos că știi că are un ventialrot care pentru asta a fost gândit, tirajul natural va lipsii instant, ceea ce nu este un lucru bun, că de exemplu dacă sursa are PFC pasiv atunci consumul de energie va fi mai mare, ceea ce înseamnă costuri mai mari la factură și este aerisirea este ineficientă. Deci o porcărie comercială. Succes

| LoveIsLove4Ever explică (pentru DeyCj):

Dar asa o carcasa ieftina si tot asa agresiva ca SG Z2 care este mai "acceptabila" stii?

| DeyCj a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Ai de ales.Ori ieftin ori agresiv. între ele nu prea există ce va cum trebuie.

| Jipa95 a răspuns:

Hmm cam ingesuita. Eu personal ti-o recomand pe asta : http://www.pcgarage.ro/carcase/cooltek/x2-1/

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Jipa95):

Nu imi place, se chinuie prea mult sa fie "agresiva" nu tine Segotepul ala un HDD, o Sursa de 450W, o MSI 760GM-P21, AMD FX6300 si nVidia GF GT630?