| MasterAndrey a întrebat:

I-mi puteţi recomanda o sursă pentru urmatorul sistem?
1. Placa baza GIGABYTE GA-Z77MX-D3H
2. Procesor INTEL CORE I5 3570K 3.4 GHZ IVY BRIDGE
3. Placa video GIGABYTE GeForce GTX 660 TI OC WINDFORCE
2x2GB DDR5 192-bit
3. Ram CORSAIR VENGEANCE 8GB DDR3 1600 MHz
4. Hard disk WESTERN DIGITAL 1TB SATA3 7200 RPM
PROBABIL UN ALT COOLER PROCESOR SI 4 VENTILATOARE CU FAN CONTROLER. SA FIE MAXIM 500 LEI DE PE PC GARAGE.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns (pentru BLKZ):

Vezi ca OCZ are electronica Sirtec, deci platesti mai mult si ai aceeasi calitate

| BLKZ a răspuns (pentru Me2):

Are electronica Sirtec, dar e mai imbunatatita(cabluri mai lungi, ventilator mai silentios). De seria VS de la Corsair n-am auzit lucruri bune, cica folosesc o electronica CWT de cea mai joasa speta, asa ca o evit momentan pana cand vor aparea mai multe review-uri.

| Me2 a răspuns (pentru BLKZ):

Mi se pare ciudat ca VS 550 costa cam la fel ca si cx 430, ceva nu-i bine, stiu ca seriile CX au acel oribil coil noise (e cam greu de depistat, dar stii ca exista, si suna ca un tantar langa ureche)

4 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Inca o sursa buna pe are BLKZ nu ti-a recomandat-o
http://www.pcgarage.ro/surse/corsair/vs-series-vs550/