| Alexul99 a întrebat:

ieri am dat un restart din fabrica telefonului meu, totul a mers bine, pana in punctul in care am zis sa imi iau aplicatiile si sa le actualizez pe cele preinstalate, nu vrea nici de fel sa descarce nimic, internetul merge pe telefon, atat prin wifi cat si pe date, ma pot uita si pe Youtube chiar,dar cand dau sa descarc o aplicatie ramane blocat la ``se descarca``, dar nimic, in panoul de notificari, la descarcarea oricarei aplicatii imi scrie `pauzat` ..intrebarea mea este de ce? am schimbat pana si contul de google, am facut altul, am dat restart din nou,nu stiu ce poate avea, am si verificat si nu, nu am nici un update de la telefon, telefonul este un Allview x2 soul lite
As aprecia daca m-ati putea ajuta, multumesc!

3 răspunsuri:
| Alexul99 explică:

Am rezolvat, era de la antivirusul preinstalat si anume bitdefender, daca cineva mai are problema asta poate incerca happy

| Alexul99 explică (pentru Alexul99):

Poate incerca sa il dezinstaleze*

| Arthiom a răspuns (pentru Alexul99):

Sfatul meu: nu folosi antivirusuri pentru telefon pentru ca blocheaza tot, in sensul ca orice descarci etc mai intai va fi scanat de antivirus sau va fi blocat pe nu stiu ce motive. Nu intra pe site-uri dubioase si totul va fi bine, daca tii neaparat sa ai antivirus atunci foloseste 360 security sau avast ori avg ca astea nu sunt asa enervante, dar nu prea are rost.