| robertbeatrice1 a întrebat:

Ieri ma jucam si imi tot dadea bluescreen, scriind ceva. iar apoi dadandu.mi restart. Nu am bagat de seama si am continuat sa ma joc, apoi dintr.o data mi.a dat bluescreen, mi s-a inchis, si cand incerc sa il deschid imi arata a disk read error occure. Press ctrl+alt+del to restart. Am mai cautat pe internet, am dat si load fail-safe defaults, si load optimized defaults. Dupa ce am dat asta, il deschideam si imi dadea : A: drive error press f1 to resume. Am rezolvat si asta, dar degeaba. Am deschis pc-ul, am scos ramii si hardul, si am bagat inapoi dar degeaba. nu a mers asa ca am decis sa incerc sa reinstalez windows-ul ( am windows 10). Cand bag stickul, apas F11, selectez stickul si imi arata: Recovery Your pc/device needs to be repaired. ce este de facut? Dau funda! Am nev urgent de ajutor!

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ti-a crapat hardul, 99% sanse. Sa se odihneasca in pace.

| PANZER42 a răspuns:

Eu zic sa schimbi hdd, daca nu, incearca si sa bagi un windows mai vechi (7 spre exemplu) si apoi ii dai update, dar parerea mea e ca ai un hdd defect