| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am reinstalat Windows-ul(7 SP1) pe laptop dar din neatenție, am uitat să salvez pozele/documentele/muzica, etc care se găseau pe disk-ul C unde a fost și este instalat Windows-ul. Mi-au dispărut toate fișierele din vechiul user.

Acestea au fost șterse? Mai pot fi găsite în memorie?

Mai pot fi recuperate, mai este vreo șansă? Vă rog din tot sufletul ajutați-mă! Dau fundiță.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Easeus Recovery Wizard
Auslogics Recovery
Ontrack

eu as incerca Easeus. nu o sa recuperezi totul dar e posibil sa ai sanse de 50% din continutul ce il aveai.
cu cat scrii mai multa informatie pe hdd, cu cat trece mai mult timp, cu atat mai putine sanse de a recupera ceva o sa ai.
sunt programe de plata.
daca ai nevoie de ajutor scrie. recuperarea o faci pe un alt hdd nu pe acelasi in care ai avut informatia. si cand spun asta ma refer la un hdd fizic nu la alta partitie.
bafta.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Salut gelu1970! Am instalat Ontrack EasyRecovery Professional. Acesta mi-a gasit o parte din fisierele pierdute(cel putin din cate am vazut eu) dar nu le pot recupera pentru ca-mi cere un cod de activare. Am tot cautat un cod dar nu am reusit sa gasesc. Ce rau imi pare, vreau sa-mi recuperez toate fisierele. Te rog sa ma scuzi daca sunt cam nepoliticos, dar ai tu vreun cod de activare la acest program? Sau ai putea tu sa-mi gasesti un cod de activare de pe internet? Ti-as multumi enorm de mult pentru asta! Te rog frumos. Iti voi da fundita daca ma ajuti si cu acest lucru.

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sal. ai un noroc mare sa ma prinzi on.
ontrack ar trebui activat inainte de a incepe scanarea.
pe partea cealalta eu as folosi intai easeus. dar daca tu spui ca Ontrack a gasit o mare parte, ok.
eu ce pot face e sa ti-l reinstalez cu licenta si sa iti recuperezi ceea ce a gasit. de asemenea eu as incerca Easeus...care de asemenea e de plata. Dar asta nu e o problema.
daca vrei ajutor instaleaza team, imi trimiti pass si id in mesaj privat si dupa ce le ai poti recupera linistit.
eu mai stau vreo 30 min.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Maine se poate? Imi poti trimite un mesaj privat cu ora cand poti face acest lucru? Ti-as multumi tare mult daca mai ajuta!

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Maine o sa incerc sa fiu conectat pe la ora 21-21, 30
e bine? sper sa nu intervina nimic., ai iute nu pot deoarece nu ajung acasa. daca folosesti whatsapp scrie un nr de telefon in mesaj privat.

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Da. Este bun intervalul orar pe care l-ai specificat! Multumesc anticipat.

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna. in cazul in care nu ajung fix la ora specificata ai rabdare. ok?

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Da, desigur.

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna. esti?

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Da, acum sunt.

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scrie id de team si pass

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Multumesc pentru ajutor. Daca mai am nevoie de ajutor, iti voi scrie.

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai recuperat ceva din ceea ce ai vrut?

| anonim_4396 explică (pentru gelu1970):

Da. Oricum stiu ca nu puteam recupera totul.

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sanse minime cu ceva programe specializate de recuperare date

| Arthiom a răspuns:

Este posibil. Incearca cu ICare Data Recovery. Totusi, daca ai reinstalat windows-ul este foarte posibil sa nu mai gasesti aproape nimic, sau sa le gasesti dar sa fie corupte/imposibil de deschis. Incercarea moarte n-are si nici nu ai ce strica.

| iDarkness a răspuns:

Da, descarca Recuva.