| Bubax a întrebat:

Ieri mi-am reinstalat windowsul (windows 7)si am vrut sa instalez placa video (neavand un CD cu drivere)si cand il aprind imi apare "repair(recomand) si start windows normaly"pe oricare dau mi se aprinde si nu pot intra pe dekstop apare un ecran albastru si se da restart.In timpul instalarii placii video mi s-a facut ecranul negru dar laptopul era aprins si de atunci nu imi mai merge sa instalez nici windows-ul.Am un laptop DELL INSPIRON 1564. Va rog sa ma ajutati! DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ai probleme cu placa de baza.Un service te-ar ajuta.

| Bubax explică:

Imi mai zice si asa "windows started incorectly press to repair to fix problem" dau pe "repair" si mi se face ecranul negru si dupa 2 min mi se aprinde ecranul e albastru si mi se invarte semnul de la mouse pe ecran si nu se intampla nimic.Asa si cand vreau sa instalez windows-ul mi se aprinde asa si dupa se blocheaza la "setup to started " sau ceva de genu si, poti sa il tii aprins 2 zile ca tot nu se intampla numic