| George_Demeni_1990 a întrebat:

Ieri mi-am scapat telefonul in wc... L-am tinut cel mult 10 secunde dupa care l-am luat si l-am sters, iar dupa l-am bagat intr-o punga cu orez si l-am tinut cel mult 2 ore ( credeam ca s-a uscat ).
Il folosesc vreo 2-3 ore si vad ca nu mi se mai incarca telefonul chiar daca este conectat la o priza functionabila. Mi se stinge telefonul si il bag intr-o punga cu orez a doua oara, il las vreo 18 ore, il scot si il bag la incarcat. Nu arata nici ca e descarcat daca tin apasat pe power button.
Vreau sa mai mentionez ca am un iPhone 6.
Ce s-a stricat din telefon?

1 răspuns:
| vafurferudinfatablocului2007 a răspuns:

Du-te si pune-l inapoi in punga cu orez si lasa-l acolo peste noapte. In timpul noptii chinezii vor simti mirosul orezului si iti vor lua telefonul sa ti-l repare. Dimineata cand te vei trezi il vei vedea tot acolo, ca nou.