| c288901 a întrebat:

imi cer scuze de categorie, dar nu mi-a aparut rubrica sanatate! de 2 saptamani am inceput sa devin bolnava cu nervii! Cand glumeste cineva cu mine, ma enervez! Ma evernez din orice, imi vine sa zbier, incep sa tremur, ma fac rosie, incep sa vorbesc, si pe parcurs uit ce vroiam sa zic, si ma enervez ff tare! pe strada rad singura fara motiv, se uita lumea dupa mine, incep sa vorbesc singura, sunt ff stresata cand ma trezesc, noaptea nu pot sa dorm, vad ca nu pot sa dorm, si incep sa urlu de nervi! nu am mers la doctor, nu am luat nimic, o vecina mi-a spus sa beau ceai de sunatoare! e bun? si inca ceva! nu beau niciodata alcool, cafea, cola, nu beau si nu mananc toate porcariile ce au aparut acum! eu mananc doar mancare facuta in casa, si beau doar suc de portocale, lamaie, fructe, etc. ce sa fac? mi-e frica sa merg la doctor, ca daca ma trimite la nebuni! va rog sa nu ma luati in gluma, vorbesc cat se poate de serios, ma cert cu toti din orice, zbier urlu... AJUTOR!

6 răspunsuri:
| Skylar a răspuns:

Suferi doar de lipsa de atentie...

| BlaBlaa a răspuns:

Poate esti razgaiata, rasfatata si daca ti se impun limite, faci urat...cel mai bine ar fi sa vezi un psiholog, dar mai intai ia calciu lactic, s-ar putea sa suferi de lipsa unei vitamine si sa fii foarte irascibila din cauza asta (un amic doctor mi-a spus asta, pentru ca si fratele meu era foarte nervos acum ceva timp). sper sa nu ajungi la psiholog, ci sa functioneze calciul lactic happy

| Loora a răspuns:

Poate fi din cauza stresului, de la o alimentatie proasta, de la multe ore nedormite, sau poate de la ceva ce ti s-a intamplat in trecut....niste momente mai dificile...

| simona_4854 a răspuns:

Nu te speria! Eu ti-as recomanda sa -ti strangi bani si sa mergi o zi la spa sau daca nu poti sau nu vrei poti sa faci ce iti place mai mult! Asta se intampla deoarece esti stresata. Incearca sa fi mai calma. Nu te speria ca nu-i nimic grav.Dar nu trebuie sa-ti fie frica sa te duci la doctor! Sper ca te-am ajutat.

| MarianaDaia a răspuns:

Draga mea c288901!
Intr-adevar e delicat prin ce treci tu acum si foarte personal pentru a dezbate aici situatia ta. Daca tu esti din Bucuresti, eu te pot ajuta cu un test de sanatate, sa vedem clar ce dezechilibre sunt in organismul tau. Avea dreptate dna de mai sus cu calciul, dar mai sigur e sa vedem clar lipsa carei vitamine sau mineral iti da tie starile acestea. Daca e cazul, vom recomanda si produse naturale. Fa-ti curaj si cauta-ma, ok? daiamariana67@gmail.com

| craciundorin a răspuns:

Mai bine sa mergi la medic el te va ajuta sa iti revii