| Giho a întrebat:

imi poate recomanda cineva un program de facut animatii, adica un fel de desen animat, sa nu fie greu de folosit dar sa pot face personajul sa mearga, sa sara etc. as prefera sa fie 3d, va rog, dau funda!

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

2d:Adobe Flash Professional.
3d:
-Zbrush
-C4D
-Maya
Si multe altele. Atentie, pentru 3d iti trebuie un PC monstru, ca sa ai un workflow decent. Iti recomand sa incerci 2d, nu-ti trebuie un sistem asa performant.

| Giho explică (pentru Ineys):

Pe Maya l-am incercat, merge perfect, nu am probleme Pc-ul le duce pe toate dar vreau ceva simplu si ideal

| Ineys a răspuns (pentru Giho):

Nu exista simplu si ideal. Sa faci animatii 3d, nu e asa usor, iti trebuie cunostinte de matematica si fizica, si anatomie. Sa stapanesti bine conceptele de miscare si alte chestii. Crezi ca animatiile alea de le vezi tu pe unde le vezi si te lasa masca sunt facute de oricine?laughing