| tp1Kta a întrebat:

Imi poate spune cineva va rog cum se numesc mufele (conectoarele) jack de 3.5 mm cu 3 linii (3 dungi) pe ele?

3 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Sunt tot jackuri de 3.5mm dar au microfon inline. Ele de obicei sunt handsfreeuri. 3 conectori pentru stereo si al 4lea pentru microfon.

| tp1Kta explică (pentru Seby90):

Aham.ok, am mai auzit trebuie asta cand am fost sa imi cumpar casti, ca a treia linie inseamna ca au si microfon. insa nu prea inteleg ce vrei sa spui cu 3 conectori si al 4-lea microfon. ce este de fapt un conector?

| Seby90 a răspuns (pentru tp1Kta):

Spatiul dintre liniile pe care le-ai mentionat.