| Faranume05 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva care e durata medie de viata a unui Desktop PC? Am un Desktop de vreo 10 ani, merge binisor... Dealungul timpului a "muscat" cativa virusi si re-instalari de windows (XP), are hard-ul original, tot. La activ are multe, foarte multe ore de functionare, "imi tot face figuri" placa video, mi se intrerupe pret de 1-2 s ecranul, PC-ul merge bine, este cand imi creste memoria brusc, ca de ex. : -am descarcat+instalat un joc nou, dupa 5 min. vreau sa sterg jocul, din motive personale, sterg jocul de finitiv, complet, dau sa ma uit sa vad cat spatiu libir am..si surpriza, nu a mai crescut, a ramas la fel-. Ce ziceti, mai e ceva de el... va mai rezista? Computer: 1.61 GHz, 448Mb of RAM. Thanks!

4 răspunsuri:
| nextlevel999 a răspuns:

Nu il sterge, dezinstaleazal jocu si daca placa video are cooler vezi sa nu fie blocat, defragmenteaza hardu, bla bla bla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ce calculator ai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pentru ce il folosesti, de exemplu daca iti cumperi de azi un dekstop, stai sa te uti pe Youtube, stai pe Facebook, sa te uiti la filme il poti folosi chiar si 10 ani, apoi incepe sa se uzeze, si pur si simplu Internetul o sa ceara pc-uri mai performante, pentru ca Internetul nu sta pe loc, mereu se fac upgradeuri.Dar unul pentru performante in competitii de gaming profesionist in 4 ani e depasit din toate punctele de vedere.

| kiv1990 a răspuns:

Sunt total de acord cu cel care a raspuns inaintea mea,
dar frate nu crezi ca ar trebui sa arunci pc-ul cela in cea mai apropiata urna? ca acum nu mai sunt atit de scumpe, poti sa-ti procuri unul in credit. Chiar ma mir daca mai merge ceva pe el.
In plus cind vrei sa scapi de un fisier cu extensia.exe(adica program sau joc) mergi in control panel-->desinstal a program;
de aici o dezinstalezi, apoi mergi in locul unde se afla toate file-urle jocului(softului) dat si le stergi
dar asa scapi de ele