| ovidiu62 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva de ce se tot închide apelul când vorbesc cu cineva dupa un minut si ceva?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E greu de crezut, dar am avut asemenea problema cu cca. 1 an in urma, cu telefon cu butoane.
Am schimbat cartela SIM cu una noua, iar problema a disparut.

Schimbarea s-a facut pe loc si gratuit la caseria firmei de telefonie.
Explicatia ar fi o incompatibilitate tehnologica ale retelelor noi cu cartelele SIM mai vechi.

| Bizon95 a răspuns:

Ai fata aspra
telefonul tau se trezeste aiurea in loc sa isi inchida ecranul cand l-ai pus la ureche
si apesi cu fata (aia aspra) pe butonul rosu de inchis apel

incearca sa il tii cu degetele pe marginea telefonului si lipite de fata, in asa fel incat sa nu mai poti apasa cu fata, si vezi daca face la fel

PS. SI EU AM FATA ASPRA, si mie mi s-a intamplat sa inchid apelul cu obrazul dupa care sa ma... aaaaaaa... milogesc la sef ca s-a inchis "de la ei", asa ca d'aia stiu ce e aia tongue

| Username272 a răspuns:

Apeși cu urechea pe "închide " pățim des fără să ne dăm seama