| SteauaFermecata402 a întrebat:

Imi puteti da un sfat va rog? Cu cat as putea vinde un xbox one care merge perfect, nu are nicio problema, 2 controllere, 2 jocuri (gta v si battelfield iv) 250 mb memorie? Rog seriozitate multumesc!

9 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Cauti pe olx chestii asemanatoare
DAR
ar fi bine ca jocurile si un controller sa le vinzi pe fiecare separat, cand e vorba de un singur obiect, faptul ca incerci sa vinzi mai multe odata o sa ii creasca pretul si o sa fie ignorat de amatorii de chilipiruri

iar cand vorbesti la telefon cu un eventual incerci sa ii oferi si celelalte, daca le vrea

si sa nu uiti sa pui 250 **GB** si NU mb, nu cred ca exista nimic cu 250mb in ziua de azi, si memoria ram incepe de la 1GB in sus

| SteauaFermecata402 explică (pentru Bizon95):

Ok, dar eu am cerut un pret pe care sa mi-l dai chiar nu am nicio idee cu cat as putea sa-l vand. Unele xbox-uri is vandute cu 700 ron altele cu 800 ron altele cu 1000 ron...

| Bizon95 a răspuns (pentru SteauaFermecata402):

Depinde de o varietate de factori
cat de nou e
daca e modat cu cip
CAT DE DISPERATA e persoana sa faca rost de bani
etc.
bun venit la piata, aici TREBUIE sa gandesti singur ce si cum, nimeni nu poate sa iti dea solutia perfecta

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru Bizon95):

Bizon,pe partea de IT esti ok, stii foarte multe lucruri si apreciez asta la tine.Dar pe partea de console as dori sa te mai documentezi..Consolele care se pot moda in momentul de fata(cele cunoscute)Sunt xbox, xbox 360, ps2, ps3, ps4. Xbox one nu se poate inca moda sub nici o forma.

| Bizon95 a răspuns (pentru Sibiescu_Ionut_1993):

Ok, am cautat pe google si am gasit unul pe OLX care ar moda si xbox one... intr-adevar nu stiam asa ca de aia am cautat, se pare ca ala si-a umflat anuntul ca sa atraga mai multi doritori (sau l-a scris gresit, pentru ca era si cu service nu numai modare)

asa ca, ok, my bad!

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns (pentru Bizon95):

No problem man, invatam tot timpul lucruri noiwinking

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Il pui pe olx la vanzare, iar în descriere pui toate specificațiile pe care le are consola, numarul de telefon, plus poze, din mai multe unghiuri...foarte simplu