| George20123 a întrebat:

imi puteti face un build de pc pe care sa im mearga fortnite la grafici maxime(sau macar aproape maxime) dar sa se vada bine.Atentie, vreau decat sa imi mearga fortnite deci nu vreau un pc de 30 de mil

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Fornite pare a fi foarte jos ca cerinte de sistem
asta e un lucru foarte normal pentru jocurile care incearca sa fie populare pentru TOTI si nu numai pentru hardcore players
http://fortnitehelp.epicgames.com/......fications-
la banii aia gasesti chiar si un lapop (cu cel putin 950M sau chiar 1050, si i7 cu 4 core fizice in loc de i5 si SSD care nu e trecut in lista aia

2 răspunsuri:
| zurghii a răspuns:

Pai, pentru absolut maxim pe fortnite, doar ceva de 3000 RON+ iti pot face, ceea ce e foarte ieftin happy

| Laur195 a răspuns:

Uite ce scrie la fortnite pe site, la sistemul recomandat de ei...
Nvidia GTX 660 or AMD Radeon HD 7870 equivalent DX11 GPU.
2 GB VRAM.
Core i5 2.8 Ghz.
8 GB RAM.
Windows 7/8/10 64-bit.
Iti recomand pc-ul asta, chiar daca placa video e pe 64 bits nu va avea probleme in fortnite...Eu cu sistemul asta joc pe full cu setarile... https://www.emag.ro/......DDTLR0BBM/