| C221 a întrebat:

Îmi puteți spune cum pot să reinstalez Windows XP pe un PC cu Windows 7? Calculatorul de care vorbesc merge greu deși are 4 GB RAM și Windows 7 Ultimate(care este instalat de 6 luni). Merge foarte greu, se blocheaza foarte des, mai ales când pun clipuri de pe Youtube. Am citit că Windows XP consumă mult mai puține resurse și este mai rapid decât Windows 7.
Dacă nu vă place/nu sunteți de acord cu întrebarea vă rog să nu răspundeți și să o ignorați.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Epoca xp a trecut.
windows 7 merge fluid insa tu probabil nu ai optimizat nimic. de aceea iti merge asa.
daca vrei sa instalezi xp descarci o imagine iso si o pui pe un stick folosind Rufus.
daca vrei poti sa il pui pe un cd cu ImgBurn
PS: faci o mare greseala substituind 7 cu xp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Trebuie sa specifici ce programe ai instalate sau daca ai virusi, deoarece acestia ingreuneaza sistemul. Trebuie sa vezi si ce placa video si ce procesor ai.

| kraftwerk1991 a răspuns:

DA windows xp consuma foarte putine resurse dar ai mai multe sanse sa ai virusi happy. instalarea e foarte simpla doar ca trebuie sa gasesti un windows xp bun ca majoritatea modifica in avantaju' lor