| Smecherul_Ady_1996 a întrebat:

Imi puteti spune cum sa editez un video facut pe calculator? Adica am filmat un videoclip cu Bandicam si cand pun acel videoclip pe Sony Vegas ca sa-l editez nu ma lasa imi puteti spune si mie va rog. Cine imi da un raspuns de folos si care sa mearga i dau Funda+Vot. Mersi mult!

7 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Nu te lasa sa il deschizi in Sony vegas sau nu te lasa sa il editezi? Daca e prima varianta, probabil ai un format nepermis, iar daca e a 2-a as spune ca mai degraba nu stii tu.

Incearca movie maker sau alte programe pentru incepatori, SonyVegas, AfterEffects, Pinnacle sunt programe profesionale care necesita ceva cunostinte tongue

| MskDesign a răspuns (pentru TitiDrLove):

Corect spus, numai ca as dori adauga ca daca o persoana nu incearca nu are de unde sa invete.In primul rand sa se asigure ca formatul in care a fost facut acel video, sa reintre in formatele compatibile de la SonyVegas.Cat despre faptul de a invata, sunt mii de tutoriale pentru incepatori.

| Smecherul_Ady_1996 explică (pentru TitiDrLove):

Deci cand deschid Sony Vegas si pun acel videoclip imi da un fel de eroare.

| Smecherul_Ady_1996 explică (pentru MskDesign):

In fine. da-mi add pe mess sa ma ajuti si pe mine te rog. smecheruladrian225@yahoo.comwinking mersi

| MskDesign a răspuns (pentru Smecherul_Ady_1996):

Din pacate nu am timp.Sunt o persoana cu nevasta si copil, iar pe TPU intru doar cand am timp. Daca tot vrei sa inveti, dai search pe videotutorial.ro,si vei gasi tot ceea ce iti trebuie.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum e videoclipu pe care l-ai filmat amv, wmv, mp4? daca nu e asa nu te lasa..incearca sa faci setari la bandicam ca sa til faca asa.

| Smecherul_Ady_1996 explică (pentru anonim_4396):

Nu mai tin minte, scuze ti-as spune daca imi aduc aminte.