| edy1233 a întrebat:

Imi puteti spune daca : Procesor AMD FX X6 6100, 3300MHz, 14MB, socket AM3+, Box, este compatibil cu Placa de baza ASRock 960GM-VGS3 FX, Socket AM3+ si cu o placa video geforce 8600 gt gddr3.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Si procesorul, si placa video sunt compatibile cu placa de baza!

Bafta!

| edy1233 explică (pentru Jipa95):

Multumesc! Dar o sursa de 500 W este buna pentru aceste componente?

| Jipa95 a răspuns (pentru edy1233):

Sursa ar trebui sa fie ok. Bine ar fi sa nu faca parte din categoria pocnitorilor de 30 lei. Placa video la fel, la ce procesor ai, ar fi bine sa-ti cumperi una mult mai buna daca in caz ca folosesti pc-ul in gaming!

| edy1233 explică (pentru Jipa95):

Multumesc!

| edy1233 explică (pentru Jipa95):

Astazi imi vin placa de baza si procesorul. Dupa ce le ansambelz trebuie sa pun din nou windowsul?

| Jipa95 a răspuns (pentru edy1233):

Da. Ca placa de baza sa recunoasca tot hardware-ul, trebuie sa instalezi windows-ul!