| titoo a întrebat:

Imi spuneti si mi-e va rog, cum sta treaba cu Giga ramii?
As vrea sa-mi adaug ceva Giga rami la laptop, dar nu stiu cum merge... Adica cu cat ii giga ramu? Apoi cu orice fel de giga merge la laptop sau variaza in functie de ceva? Si imi puteti spune de unde as putea lua? Eu stau in BH.
Daca puetit va rog explicati-mi mai pe larg.
Multumesc.

1 răspuns:
| Dragos005 a răspuns:

In laptop-ul tau exista locuri speciale pentru rami. De exemplu, eu am doua locuri si in fiecare loc am o placuta de 2 GB, deci am 4 GB de ram. Pentru a-ti adauga rami trebuie sa deschizi laptop-ul(unde are componentele) si sa introduci rami pe care i-ai cumparat
Placutele vechi le poti scoate si recicla. Ce iti recomand este sa gasesti pe cineva care se pricepe la asa ceva pentru ca nu e usor, sau mergi cu el la un centru specializat in asa ceva si iti monteaza acolo. Bafta!