| Claudiu_Sirbu_1995 a întrebat:

Salut tpu.imi tine o sursa sirtec 500W 80+ bronze o placa video amd r9 290?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Producatorul recomanda o sursa de 600w pentru placa ta video.

| Jipa95 a răspuns:

Esti cam la limita. Daca ai cpu amd iar aici la refer la seria fx 8000, ar putea deveni cam overkill pentru sursa.

| SilviaDulcik a răspuns:

Sanse sunt sa iti tina dar conteaza si ce procesor ai, daca ai unul ce consuma max 70W, da dar daca ai unul ce consuma 120W, s-ar putea sa nu fie de ajuns pentru a folosii placa video la potentialul ei maxim. Trebuie ceva mai bun, cum a spus si PatrickStar, iti trebuie una de minim 600W.