| Pasmagiu_Claudiu_1985 a întrebat:

Imi ziceti si mie niste programe de remixat muzica?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Doar cu Audacity nu faci mare branza.
Poti schimba gain-ul, volumul, tai o bucata de piesa, o inserezi altundeva si ii faci un fade-in fade-out.

Ca sa creezi remixuri in adevaratul sens al cuvantului, nu doar incercari de amator, ai nevoie de drum machines, step sequencers, instrumente, suport MIDI si o varietate de pluginuri.
(mai nou are si Audacity acces la cateva pluginuri, insa un DAW ce se respecta are o gama de unelte infinit mai mare.)

Dintre DAW-uri, se remarca Pro Tools si Cubase, dar nici REAPER, Sonar, Reason, Nuendo sau Ableton nu sunt mai prejos.

FL Studio nu se poate compara cu cele de mai sus in ce priveste bibliotecile de efecte si instrumente sau pluginuri, insa pentru un incepator e exact ce trebuie.

| Pasmagiu_Claudiu_1985 explică (pentru NLS):

Dar cubase poti sa il instalezi?

5 răspunsuri:
| Basic121 a răspuns:

FL Studio sau Audacity.