| altapersoana a întrebat:

in autobuzele din Ploiesti, este un ecran(tv) ce arata harta(gps) cum ma pot conecta la ele cu telefonul? Vreau sa pun niste muzica pentru cetatenii ce folosesc autobuzul, tin sa mentionez ca nu merge cu bluetooth sau smart things(Samsung). Nu afiseaza nici un dispozitiv.

1 răspuns:
| cyberalex a răspuns:

LOL, acel ecran foloseste tehnologia signage.
Adica este un computer (la bordul masini) care face o prezentare, pozitia GPS este data cu API de Google.
Multe au legatura in timp real cu un server central care este gazda pentru prezentare si monitorizeaza pozitia masinii.