| Teodor168 a întrebat:

In curând o să-mi iau un nou PC și as dori sa mi-l fac pe piese, întrebarea mea este ce mi-ați recomanda dintre un RX 580( de 8GB) și gtx 1060(de 6 gb)? La ambele placi as folosi un procesor ryzen 2600x de 6 nuclee(pana la 4.2 GHz).

Și după ce ați răspuns la întrebarea de mai sus, spuneți-mi dacă Ar fi mai ok sa schimb una din plăcile de mai sus pe un gtx 1070 cu un procesor de ryzen 1500x?
Funda

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Iti recomand GTX 1060 dintre alea 2!
Dar daca ai posibilitate binenteles schimba-l cu 1070 care este mult mai bun! Procesorul mai merge sa ramana asa.