| uSur3Lx a întrebat:

In legatura cu hard diskul, am un hard disk de 500 gb si in calculator am unul bagat de 160 si eu am bagat hardul de 500 in pc si i-am bagat cele 2 fire sau cum se numesc, care le avea si hardul de 160 si il bag, toate bune si frumoase, bag windows 7 sa il instalez pe ala de 500 dar pe la de 160 l-am scos din pc, si ajung la partea cu partitiile la windows 7, si imi arata ca nu e compatibil hardul ii dau refresh, astept 5 min, nimic tot asa sad, dupa am baga un windows xp, La windows xp imi aparea daca vreau sa continui enter, daca vreau sa il repar r, daca vrei sa ies f3, si am dat enter dupa acea imi arata sa ies dupa f3 si sa continui nu imi mai dadea voie si zicea ca trebuie sa configurez hardul, DECI Va ROG DIN SUFLET ajutati-ma! VA ROG! FundA!

1 răspuns:
| Mann02 a răspuns:

Ciudat, is foarte ciudate problemele astea, si eu am avut dar nu stiu cum si-a revenit, daca nu ai date importante incearca sa formatezi tot hardul, stergi toate partitiile si repartitionezi.
daca nu incearca sa schimbi cablul pe alt slot de sata. Poate va merge.