| Taner13 a întrebat:

In momentul de fata folosesc un smartTV de 32 de inch in locul unui monitor obisnuit la pc. Unele jocuri se misca se misca mai greu iar unele nu merg deloc fata de pc-ul unui prieten care are exact aceleasi componente numai ca el are un monitor obisnuit. Totusi in timp ce el foloseste placa video integrata eu folosesc un nVidia GeForce GT-730 si mi se pare absurd sa nu imi mearga NFS Most Wanted 2012. Nu este din cauza procesorului sa a ramilor,am un quad core de 3, 6 si 6gb ram.
Deci, daca as folosii un monitor in locul tv-ului se poate sa se remedieze problema?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Nu are nici o legatura faptul ca monitorul are 32 de inch sau ca este smartTV, problema in cazul tau este REZOLUTIA care cel mai probabil este 1920x1080 si anume FullHD, placa ta video este destul de depasita sa iti duca jocurile in FullHD chiar daca ai un quad core si 6gb de ram, incearca sa scazi din detalii si rezolutia si o sa te poti juca decent.