| Alex_Gabriel_1996 a întrebat:

În PC am două hard disk-uri... unul de 500gb și unul de 250gb. Pe cel de 250 gb nu îl recunoaște. Cunoaște cineva de la ce ar putea fi problema.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Hard disk-ul nu este conectat bine prin cablurile (alimentare si/sau date) sau este defect.
Incearca-l conectat cu alt cablu de date si alta mufa de alimentare, iar daca nici atunci nu-i recunoscut, atunci monteaza-l in locul celuilalt.
Verificarea recunoasterii il faci doar in BIOS /UEFI, unde trebuie sa apara prima data, inainte sa porneasca sistemul de operare (Windows, Linux etc.).

| flixbuster a răspuns:

Ai conectat cablu de alimentare si cablu de date corect?
La pornire PC si/sau din BIOS/UEFI le vezi?
Din Device Manager le vezi?
Din Administrative Tools -> Computer Management -> Disk Management (sau ceva pe acolo) le vezi?

| Alex_Gabriel_1996 explică (pentru flixbuster):

Nu îmi vede nicăieri...

| Alex_Gabriel_1996 explică (pentru flixbuster):

Nu le vede nicăieri...

| flixbuster a răspuns (pentru Alex_Gabriel_1996):

In acest caz vezi raspunsul lui @Bula.

| JustAskingBruh a răspuns:

Poate nu i-ai instalat driverele