| Okkultist a întrebat:

In primul rand: ce parere aveti despre acest sistem pc? L-am achizitionat de curand.

In al doilea rand: pe mine ma ingrijoreaza Maelstrom 120T, fiind cam ieftin. Acum...am vazut pareri pro si contra. Experiente cu acest model?

https://www.pcgarage.ro/......8gb-gddr5/

Răspuns Câştigător
| Okkultist explică:

Defineste "cum trebuie". Daca te referi la "o sa duca toate jocurile aparute anule acesta" sigur. Daca te referi la "n-o sa se strice", chiar daca ai garantie, nu poti avea 100% garantie ca n-o sa se strice. Pe scurt, daca nu doresti sa reinvestesti in el pe viitor, sigut o sa te "tina" o perioada buna.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Salut, este ok ca si idee, componente. Singura chestie, daca ti-l faceai tu pe componenete, ieseai putin mai bine, in ideea ca ajungeai la aproximativ 5.000 ron, ia daca l-ai luat la 5.200 cu 200 ron trageai spre un 1070ti, sau cine stie ce mai sus. Ieseai doar putin mai pe "avantaj". In rest, e bun pentru "gaming", sa-ti duca multe jocuri, si ca racire, cu dedicata, e super.

| Okkultist explică (pentru CM7YRE):

Sper sa ma tina un an cum trebuie.

| Okkultist explică (pentru Okkultist):

Defineste "cum trebuie". Daca te referi la "o sa duca toate jocurile aparute anule acesta" sigur. Daca te referi la "n-o sa se strice", chiar daca ai garantie, nu poti avea 100% garantie ca n-o sa se strice. Pe scurt, daca nu doresti sa reinvestesti in el pe viitor, sigut o sa te "tina" o perioada buna.