| anonim_4396 a întrebat:

in primul rand, scuzati categoria. nu are cine sa raspunda la pc/online. stiu ca nu are legatura cu categoria.

bun, am 14 ani si am cateva intrebari pentru pc.

am un buget de 3500 lei.

1. daca vreau sa ma apuc de yt, merge pe sistem viking live cu obs? sau daca-mi fac un pc cu i3/i5, placa video 1050ti cel putin, 8 gb ram, merge ceva obs cu live pe yt? vreau sa ma apuc serios de yt. nu zic serios cu toate jocurile, cu ce merg. dar sa ma apuc serios cu alea. de mic "visez" sa ma joc jocuri mai calumea. de la 4 ani sunt la pc, unul din 2008. eu nascut in 2004. la 4 ani mi-am luat un pc. e bunicel. dar nu pentru ce vreau eu.

merge pe live destul de ok, fara lag? ma refer la jocurile:
gta v
fifa 17/18
outlast1/2
ets2
my summer car
cs go
multe altele.
sistem viking e potrivit cu asa ceva sau daca nu, spuneti daca este ok ce am pus mai sus.

daca nu, dati un link sa-mi cumpar un pc pentru asa ceva pana in 3500 lei. banuiesc ca sunt pc-uri si de banii astia, nu sunt deloc putini.

2. camera trebuie neaparat? adica, daca ma apuc de yt, trebuie sa-mi cumpar si o camera sau nu trebuie neaparat? doar microfon. ala e necesar. dar nu stiu de camera.

3. pentru live/gaming, trebuie si un monitor destul de mare/lung? daca da, ce monitor imi recomandati pana in 500 lei?

cam atat.

sper ca ati citit tot si nu veti raspunde in bataie de joc, e ceva serios si "important" pentru mine.

daca veti raspunde in bataie de joc, sunteti liberi. pe mine nu ma deranjeaza.

Funda celui care-mi raspunde la toate 3 intrebari. toate ma intereseaza. daca-mi raspundeti la cea mai importanta (cea cu jocurile si live-ul), primiti funda. celelalte sunt mai micute. aia ma intereseaza destul de mult.

mersi si zi/seara buna.

a, si. daca veti spune de scoala, ca urmeaza teste si astea, ma incadrez. vad eu cum fac. nu e nici-o problema. e timp si de live/yt, si de invatat.
parintii ma incurajeaza, asta este important pentru mine. fara ei nu puteam ajunge la o posibilitate de a-mi cumpara un pc, doar din munca mea. deci, si ei sunt de acord.

salut.

1 răspuns:
| VladuCristianCo a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3066210/ iti va merge live in 1080 p 30 fps in gta 5. Live-ul conteaza si viteza de net. Pui win-ul pe ssd alaturi de gta 5 si obs sa duca mai bine.