| AyZ a întrebat:

In ultima vreme calculatorul meu merge foarte greu... De exemplu: acum vreun an sau 2 ma jucam un joc pe el si mergea perfect, acum daca vreau sa joc din nou merge numai in reluare...Si pe internet si peste tot are lag. Ce ii pot face sa se miste la fel ca inainte?

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Desfa carcasa, curata procesoril si coolerul, fai un Wm, schimba windows-ul, baga ultimele drivere aparute si va merge ca nou

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Prima data ii face o scanare antivirus, apoi o defragmentare, dezinstalezi programele pe care nu le folosesti si iti cureti desktopul, daca ai prea multe iconite pe ecranul principal va merge mai greu.

| lairon a răspuns:

ar fi programele in exces ori procesorul care trebuie curatat de praf

| CLAUDIU774 a răspuns:

1.Pai poate sa aiba virusi, dai si tu o scanare cu un antivirus

2. Poate sunt niste probleme pe la piese

Sper ca am ajutat

| AyZ explică:

Deci eu nu am programe instalate care nu imi trebuie ca oricum am un hdd foarte mic si windows-ul l-am instalat cam acum o luna din nou... L-am curatat si de praf si tot acelasi lucru sad...Gabi05 daca te mai uiti pe aici lasa-mi si mie adresa ta de mess sa te contactez te rog happy

| Gabi05 a răspuns (pentru AyZ):

Iti dau add cu id-ul meu

| Gabi05 a răspuns (pentru AyZ):

Add la g.gabi05

| TheSebiSibi a răspuns:

De cand n-ai restartat win?

| andradoarmesinuvreau a răspuns:

Poate calculatorul tau are prea multe programe instalate...asta il face sa mearga mai lent. Sfatul meu este sa dezinstalezii atat programele si jocurile pe care nu le folosesti cat si pe cele pe care le deschizi "din an im Pasti".