| dorian123456 a întrebat:

In ultima vreme m-am interesat de un calculator/laptop de gaming,
iar ceea ce m-a atrasat este marca de calculatoare laptopuri Alienware, uitati aici este site-ul oficial http://www.alienware.com/.
Asa ca va intreb este bine sa iau Alienware,daca este bine sa iau Alienware as vrea sa va intreb care laptop ar fi cel mai bun in raport calitate,pret pentru gaming de pe site-ul lor.
As vrea daca puteti sa imi ziceti un mouse bun pentru gaming de la ei sau alte firme iarasi in raport calitate si pret bun.
Multumesc celor care ma vor ajuta, iar cel mai bun raspuns va primi funda.

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Scuza-ma ca te intreb, de ce acea marca?
Costa o gramada de bani, bazate pe procesoare INTEL, care se stie ca sunt mai slabe ca AMD in privinta jocurilor.Un gamer adevarat nici nu se uita la laptopuri.De banii aia iti faci un pc asamblat bazat pe un procesor AMD, iti iei o licenta Windows originala si iti mai raman si bani de prezervative sa te lafaiesti cu fufele.Ii mai aud pe unii ca procesoarele AMD se incalzesc foarte tare.Eu am un Quad Core de la AMD, si din diferite motive care nu stau sa le explic aici, PC-ul meu e stins cam de 2-3 ori pe luna.Are mai bine de doi ani de cand l-am asamblat si nu are nici o problema pana acum.
Succes!