| anonim_4396 a întrebat:

in ultimul timp când mă jucam pe calculator, calculatorul se tot repornea, dar nu mai pornea, ecranul rămânea negru, iar acum *pornește* fără să apăs pe butonul de power, dar tot nu se aprinde. Aveți idee de la ce este?

9 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Placa video

| LaMiștoq a răspuns (pentru aditimus):

Nu cred că e de la placa video, am incercat cu cea integrată de la procesor și nimic...

| aditimus a răspuns (pentru LaMiștoq):

Bun, atunci scoate placa afara, curata lacasul, curata placa si cand o pui la loc scoate si bateria si da-i un reset la bios, tot ce faci este sa fie neaparat fara sa ai cablul bagat la sursa sa se descarce tot de pe placa de baza.
Posibil sa fie o eroare.

| LaMiștoq a răspuns (pentru aditimus):

O să încerc și asta

| siriusblack98 a răspuns:

Placa video si/sau ramii. Am patit dar la mine erau stricate ambele.

| aditimus a răspuns (pentru siriusblack98):

Daca sunt ramii piuie asa ca nu induce omul in eroare.

| siriusblack98 a răspuns (pentru aditimus):

Esti prost?! Am zis ''si/sau'' memoriile ram. Poate fi una stricata din doua si este suficient, nici macar nu piuie unitatea in cazul asta.

| LaMiștoq a răspuns (pentru siriusblack98):

Nu cred ca e de la rami, am schimbat ramii intre ei, am incercat si cu cate un ram si tot asa face. Sau sunt stricate ambele placute/sloturi.

| Sekim a răspuns:

E placa de baza arsa, schimb o si o sa mearga. Am patit la fel cu repornirea incontinuu. Intram pe el 2-3 min si se repornea.