| Faviuss a întrebat:

in urma cu trei zile mi-am cumparat un laptop si nu sunt multumit de felul in care imi merg jocuri, e vorba de un Asus gl552j.
Specificatii: Intel Core i7-4720HQ CPU@ 2. 60GHZ
16 GB RAM
4 GB nVIDIA geeforce gtx 950m
Am descarcat jocul watch dogs pentru cunoscatori, ar fi trebuit sa il pot juca la ULTRA fara probleme, insa nu sunt multumit de felul in care merge jocul, are momente in care merge in reluare, e de vina laptopul? Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

E setat să ruleze pe placa video dedicată? Vezi să nu-ţi ruleze pe cea integrată.

| bogdan324 a răspuns:

Daca are 4gb asta nu inseamna ca iti va rula bine pe ultra, un gtx 750 ti de 4gb e mai bun ca acel gtx 950m si tot nu poate rula jocul pe ultra cu fps-uri acceptabile.