| sebypetrescu921 a întrebat:

incerc de cateva ore sa instalez un windows 7 pe laptop.
Folosesc un Fujitsu AH530
Deci,il pornesc, cu stick-ul butat in el... apas F12 pentru boot menu,selectez stickul,dupa imi apare windows is loading files iar apoi animatia aceea cu starting Windows
si in final apare un ecran negru cu o sageata mare in mijloc, aceasta fiind cursorul....si ramane asa ore intregi si nimic
Ceva ajutor?
Dau Funda

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Iro imagine ISo este incompletă și ceva normal că daca nu conține toate fișierele windows-ul nu va buta și nu se va instala, sau nu ai făcut cum trebuie stick-ul USB.
Ca să fii sigur pe o treabă folosește aplicația RUSFUS:http://rufus.akeo.ie/ pentru a crea un stick USB butabil, iar pentru a obține un ISO butabil poți folosii aplicația:http://www.softpedia.com/......ator.shtml
Succes

| Jipa95 a răspuns:

Lasa naiba stick-ul, ia incearca sa faci boot si de pe dvd.

| DeyCj a răspuns (pentru Jipa95):

Nu are sens să pierzi vremea cu DVD-urile când poți scutii 20 de minute folosind chestii electronice 100%, adică stick-uri USB, desigur făcute cum trebuie nu ca(și) lumea.Procedeele de creere a a unui stick usb indiferent că e cu linux sau Windows s-au simplificat foarte mult(vezi rufus, Ubuntu USB creator, etc), față de cum erau pe vremea Xp-ului(mai ți minte cum se făcea un stick butabil cu xp happy, de îți trebuia o oră de scris în cmd..etc) și cu 2 click-uri ai stick-ul.Chestiile mecanice devin istorie(unități optice și hard disck-uri), iar cele complet electronice le iau locurile încet dar sigur=>eficieță mai mare și timp mai scurt.

| euAnonim100 a răspuns:

Buna! E posibil ca imaginea ISO pe care ai pus-o pe stick sa nu fie buna sau sa fie incompleta!

Schimba imaginea ISO si incearca din nou!

Sper ca te-am ajutat! Funda?

| marian5693 a răspuns:

Am patit si eu asta. Nu e windows-ul bun. Incearca alta versiune de windows, nu are rost sa te chinui la asta.