| Daniel_Badita_1989 a întrebat:

Incerc să îmi reinstalez windows-ul utilizând un CD ( Windows 7) La pornirea pc-ului aleg să se folosească windows-ul din CD room, îmi spune " Windows is loading files" dar dupaceea îmi apare doar o imagine albastra. Normal, trebuia să îmi apară meniul de instalare al windows-ului dar nu îmi apare nimic decât imaginea albastra. Îmi poate spune cineva cum pot rezolva problema?

2 răspunsuri:
| Bobrov_Tudor_1971 a răspuns:

Ciudat. Ai componentele (specificațiile) necesare pentru a instala Windows 7? (Asta înseamnă dacă ai un PC cat de cat decent pentru acest sistem de operare)

| AlexCris a răspuns:

Windowsul de pe cd este copiat gresit sau lipsesc ceva programele din el, ori ramu-l tau are probleme si trebuie schimbat, poti sa iti rescrii un windows si sa incepi de la inceput si daca nu merge asa schimba placutele de ram si ia-o de la capat. Succes.