| CuriosulEsteCurios123 a întrebat:

încerc să instalez.Net framework 3.5 dar nu primesc eroare nu primesc nimic,când dau să se instaleze rămâne blocat la Searching for required files,am încercat toate soluțiile,nu au mers,mă puteți ajuta? am încercat cu CMD cu toate cele,nimic,dau fundă, răspuns cât mai rapid.

10 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cauta Net framework 3.5 offline installer si descarca-l dintr-o sursa sigura. Instalarea nu va mai depinde de internet, ci se vor copia fisierele din pachetul obtinut astfel.

| CuriosulEsteCurios123 explică (pentru dannyel86):

Am făcut cu CMD, nimic, la fel rămâne acolo...alte soluții?

| ToANewUnderstanding a răspuns:

Da mai multe detalii, ce windows ai si cum incerci tu sa instalezi framework, din sursa externa sau prin windows update?

| CuriosulEsteCurios123 explică (pentru ToANewUnderstanding):

Prin windows update și am încercat și prin CMD cu sursă offline, rămâne blocat la search for required files...

| CuriosulEsteCurios123 explică (pentru ToANewUnderstanding):

ToANewUnderstanding Am Windows 10

| ToANewUnderstanding a răspuns (pentru CuriosulEsteCurios123):

Atunci nu-i prea mare mirare, avand in vedere bugurile windows 10.
Nu inteleg de ce nu incerci cu o versiune mai noua de framework. 4.0, 4.5 sau 4.6

| CuriosulEsteCurios123 explică (pentru ToANewUnderstanding):

Man,eu am nevoie la jocuri de 3.5 că 4.6 și astea mai noi le am, nu am avut probleme.

| ToANewUnderstanding a răspuns (pentru CuriosulEsteCurios123):

De la programe si caracteristici (programs and features) ai incercat sa activezi framework 3.5?

| CuriosulEsteCurios123 explică (pentru ToANewUnderstanding):

Da...nu a mers

| ToANewUnderstanding a răspuns (pentru CuriosulEsteCurios123):

Vezi aici la ultimul comentariu:
https://answers.microsoft.com/......c29708a3ac
Daca nu iti este clar ceva. scrie-mi pm.
Succes.