| AlexandruMarculescu a întrebat:

Salut,TPU! Încerc să instalez Win 10 pe un laptop și nu merge.Adică : intru in BIOS,aleg stick-ul bootabil, și în loc să înceapă instalarea apare sigla Win 10 și se deschide laptop-ul.Acum văd că la Disc local (Chappy șîngă sigla Win apare un lacăt și o cheie.Ce înseamnă? Pot să instalez Windows-ul?(Sper că înțelegeți la ce m-am referit!)

9 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Trebuie sa alegi usb sau external hdd la boot si sticul fa-l bootabil cu wintoflash pe optiunea wizzard

| AlexandruMarculescu explică (pentru KillaNoFilla):

Umblând prin setări am şters Discul local C.Acum nu-mi mai apare nimic la C iar cand selelectez C îmi spune Disc indisponibil

| KillaNoFilla a răspuns (pentru AlexandruMarculescu):

Sterge tot, formateaza creaza partitie, instaleaza windowsul

| AlexandruMarculescu explică (pentru KillaNoFilla):

Nu merge sa formatez partitia, nici sa instalez Windows-ul indiferent ca as folosi stick sau CD.

| KillaNoFilla a răspuns (pentru AlexandruMarculescu):

E defect hhdul

| AlexandruMarculescu explică (pentru KillaNoFilla):

Şi cum îl pot repara?

| KillaNoFilla a răspuns (pentru AlexandruMarculescu):

Cand vrei sa formatezi, ce eroare iti da?

| AlexandruMarculescu explică (pentru KillaNoFilla):

Disc neaccesibil iar când dau pe formatare îmi tot apare Windows nu a terminat formatare.

| Danger30 a răspuns:

Incearca sa il instalezi utilizand update-ul, in modul asta toate instalarea e automatizata si nu ai nevoie de stick sau CD si in acelasi timp poti faci un clean install fara nicio problema, deoarece e printre optiunile de intalare