| Bogddann a întrebat:

Intr-o zi cand am pornit laptopul, am observat ca se porneste extrem de greu, adica trebuie sa astept in jur de 10 minute sa se porneasca. Si trebuie sa astept mult timp ca sa intre pe programe/jocuri. Si de atunci se porneste foarte greu. Din cand in cand, se porneste usor, si merg toate bine. Acum, cand m-am uitat la DXDIAG, nu imi apare tab-ul "Display", unde ar trebui sa imi arate placa video. Are cineva vreo idee despre ce s-ar fi putut intampla?

5 răspunsuri:
| andy997 a răspuns:

Parerea mea e ca trebuie sa reinstalezi windows-ul. Probabil ai foarte multe date stocate pe acesta care ingreuneaza procesorul.

| Maopiscopulesculeandra a răspuns:

Pribabil ti s-a stricat placa video.Mai bine te duci la cineva care stie foarte bine sa repare calculatoare si iti spune ce are

| Stef98 a răspuns:

Salut Bogdan,
Pot exista mai multe cauze.
*Programe care pornesc o data cu windows-ul
*Spatiu insuficient pe disk C.

Te as putea indruma cumva. sa incerci cateva chestii.

Daca esti interesat contacteaza ma.

| Bogddann explică (pentru andy997):

Am reinstalat windows-ul de 2, 3 ori si la fel.

| Bogddann explică:

Am rezolvat problema, l-am dus la reparat si acolo s-a constatat ca hard-disk-ul nu n-o mai duce mult. Asta e motivul pentru care se porneste greu. Cat despre "Display/Placa video" nu am gasit inca o solutie. Sper dupa ce inlocuiesc hard-disk-ul sa se rezolve de la sine.