| StoienicăSorin a întrebat:

între iPad air si iPhone 6 e diferența mare între ele? Care e mai bun si mai performant? Si sa îmi dați argumente va rog

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu ele, ca iPad e tableta, iPhone e telefon.

| Carapace a răspuns:

Salutare,
Ca performanțe tableta iPad ar fi mai bună, m-am uitat la mute reviewuri și comparații și ți-aș putea sugera un lucru ceea ce eu l-am făcut. iPad Air are aceleași performanțe ca iPad mini 2 ce este și mai portabil și mai ieftin. Se mișcă excelent fără probleme de rulare, dar în cazul în care vrei să ai un telefon și o mini tabletă incorporată, cum s-ar spune, iPhone-ul ar fi bun.