| SnowMc a întrebat:

intrebarea de astazi este mai mult o provocare pentru expertii computerelor. Povestea: Ieri am lucrat la computer vreo 2-3 ore dupa care l-am oprit, si dupa ce l-am aprins iarasi a inceput iadul. S-a deschis in 20 de minute, au aparut icoanele pe ecran in 20 de minute, pe orice as fi apasat mergea foarte sacadat, se pornea foarte greu si cand o facea mergea total sacadat. Nici sa-l inchid nu puteam la cat de greu mergea.Initial credeam ca este vorba despre o supraincalzire sau ceva de genul asta cand m-am gandit sa deschid task managerul si sa aflu ca disk usage-ul era la 100% constant. Am spus ok problema asta este mediatizata pe internet, o s-o rezolv usor, dar nu! Am scos superfechtul, am umblat in advanced system settings in initial size si maximum size, aceste 2 fiind cele mai bune rezolvari ale acestei probleme, insa pentru mine nu. Ps:Am un calculator decent, nu se pune problema sa fie vreo problema cu el(poate ar avea ceva hardul? dar nu prea cred), am incercat o gramada de rezolvari dar nimic, chiar si acum cand scriu pentru voi se misca sacadat! TPU va rog ajutati-ma cum puteti voi mai bine sa trec peste acestea problema, dau funda! Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sterge HDD-ul si pune Windows curat.

| KodrutZ a răspuns:

Virus, busit cablul de date, hard busit. Verifica parametrii SMART.

| K0sti a răspuns:

Cum a spus si KodrutZ, virus sau hard cu probleme!

| CPAElites a răspuns:

L-ai oprit tinand apasat pe butonul power?

| aalexei a răspuns:

Eu cred ca nu este problema in hard, ci in sistem. Fa un system restore la o data anterioara cand era tot ok

| SnowMc explică:

Zdanut:da il sting destul de rar din power buton, dar o fac, chiar ultima data cand l-am stins inainte de problema am facut-o din power buton, care este problema?