| RaduEmanuel a întrebat:

Intrebarea mea este ca, mi-am luat si eu niste casti Sony care le folosesc la pc si sunt d-alea mici care zici ca sunt de telefon, Sony, de la un timp cred ca de acum vreo 3 zile in casca stanga se aude mult mai incet ca in cealalta casca.Cum pot rezolva?

1 răspuns:
| Eu6798 a răspuns:

E problema cu mufa. Cel mai probabil in timp nu se va mai auzi deloc si va trebui fie sa schibi mufa fie faci rost de alte casti. Incearca in timp ce asculti ceva sa misti mufa in diverse pozitii si vei observa ca uneori vor merge ambele difuzoare la fel.