| TakeItSlowXD a întrebat:

Intrebarea mea este : daca am un telefon fara nici un sistem de operare (mai exact LG t385b) pot sa ii instalez cumva sistemul de operare android sau altul? Si daca da exista vreun risc cum ar fi sami stric telefonul sau sa primesc o amenda etc.? (telefonul este inca pe un abonament activ). FUNDA! :d

Răspuns Câştigător
| vlady434 a răspuns:

Salut.In primul rand, amenda nu ai de ce sa primesti, pentru ca nu faci nimic ilegal.In al doilea rand, poti sa-ti instalezi un sistem de operare, daca te duci la un service, cel mai bine ar fi sa te duci sa faci instalarea acolo de unde l-ai luat. Daca incerci sa-l faci singura, exista riscul sa-l strici. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| Vlad5631 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, nu se poate, pentru ca softul telefonului este scriptat sa lucreze pe acel sistem de operare. funda?